Yeni Troya

yenitroya

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ” EĞİTİMİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ” EĞİTİMİ

28072016_2_0002

 

 

Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında tüm sağlık çalışanlarına yönelik ’İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi’ verildi.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Biriminde görevli İş Güvenliği Uzmanları Hasan Silahtar ile Özer Kaçar tarafından Mart ve Haziran aylarında gerçekleştirilen eğitimde; tüm sağlık personellerinin yanında memur, işçi, sözleşmeli personel ve taşeron firma personelleri Halk Sağlığı personellerine eğitim verildi.

Düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitiminde, Çalışma Mevzuatı Hakkında Genel Bilgiler, İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları, Tehlikeli Durum – Davranış ve Ramak Kala Durumları, Tehlike Zarar ve Risk Kavramları, Fiziksel Kimyasal ve Ergonomik Risk Etmenleri, Güvenlik ve Sağlık İşaretleri, Yangın ve Yangından Korunma Prensipleri, Kişisel Koruyucu ve Donanımlar, İSG Genel Kuralları ve Güvenlik Kültürü, konularında bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verildi.

Daha sonra eğitime katılan sağlık personeli yazılı sınava tabi tutuldu. Başarılı olan personel İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimini tamamlayarak, sertifika almaya hak kazandılar. 

 

28072016_2_0001

 

28072016_2_0003

About Author