Yeni Troya

yenitroya

TURAN, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

TURAN, “ 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma Gençlik  ve Spor Bayramı ”  Mesajı

 

19052016_1_0001

 

 

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

 

Bülent Turan;

 

“Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan milli mücadele, 1923’te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmış, bağımsızlık aşkımız birlik ve beraberlik ruhuyla tüm dünyaya ilan edilmişti.

 

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan bugüne azim ve kararlılığıyla bağımsızlığını tehlikeye düşürecek tehditler karşısında her yaştan, her kesimden vatandaşıyla azim ve kararlılığını göstermiş, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini ortaya koymuştur.

 

19 Mayıs’ın Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi bağımsızlığımızın teminatı olarak gençlerimize duyulan güvenin ve onlara yüklenen sorumluluğun en net yansımasıdır.

 

93 yıllık Cumhuriyet tarihimizde tam bağımsızlık yolunda katedilen mesafenin devam etmesi, bu emanetin korunması ve yücelmesi için gençlerimiz çok çalışmalıdır. Vatanını canından çok seven ecdadımızın verdiği mücadele karşısında bize düşen görev ayni azim ve kararlılığın sürdürülmesidir.

 

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi selamlıyorum” dedi.

 

About Author