Yeni Troya

yenitroya

TURAN;” 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI”

BÜLENT TURAN;” 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI”

 

23042016_1_0001

 

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Turan mesajında ; “ Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümü olarak kutladığımız 23 Nisan tarihimizin en parlak sayfalarından birini oluşturmaktadır.

 

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra memleketin birçok yerinin işgal altında olduğu bir devirde açılan Meclis, Milli Mücadele’yi yürüterek memleketi işgalden kurtarmış ve yeni baştan bir ülke kurmuştur.

 

Düşman kuvvetlerinin Polatlı’ya kadar dayandığı bir dönemde bile Meclis, çalışmalarını durdurmamış ve daima milli iradenin sesi olmuştur. Ülkenin en zorlu döneminde bile Meclis’in açık olması ve mücadelenin Meclis eliyle yürütülmüş olması demokrasi tarihimizin ne kadar köklü olduğunu ortaya koymaktadır.

 

Bu kutlu gün daha sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal tarafından dünya çocuklara armağan edilmiş ve dünyanın ilk çocuk bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır.

 

96 yıl önce Millet Meclisi işgalcilere karşı nasıl mücadele ettiyse bugün de milli iradenin sesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli egemenliğe ve ülkeye kast eden teröre karşı mücadelesini sürdürecektir.

 

Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bütün dünya çocuklarına ve bölgemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

 

About Author