Yeni Troya

yenitroya

ULAŞTIRMA BAKANINDAN GÖKÇEADA’YA MÜJDE

Bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Çanakkale’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu AK Parti Gökçeada Belediye Başkan Adayı Yıldıray Ölçek ile bir araya geldi.

Gökçeada Belediye Başkan Adayı Yıldıray Ölçek görüşmede adanın ulaşım ile ilgili sorunlarını Bakan Uraloğlu’na aktarırken Uraloğlu’ndan müjdeler alarak ada halkı ile paylaştı.

Görüşme ile ilgili açıklama yapan Gökçeada Belediye Başkan Adayı Yıldıray Ölçek adanın birinci öncelikli sorununun ulaşım olduğuna dikkat çekerek; ” Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza Gökçeada’mızın sorunlarını iletme fırsatı bulduk. Adamızın en önemli ulaşım sorunu gemi seferlerimiz ve hali hazırda bulunan havalimanımızın uçak seferlerine açılmasıydı. Sayın Bakanımız gemi seferleri ve yeni bir gemi alımı ile ilgili bakanlık olarak çalışmalara başlanması talimatını verdi. İnşallah kısa sürede adamızın ana sorunu ulaşımı çözeceğiz. Havalimanımızın uçuşlara açılması ile ilgili de firmalar ile bir çalışma yapılarak haftanın belli günlerinde uçuşların açılmasını bekliyoruz. Bizlere bu görüşme olanağını sağlayan Milletvekilimiz Ayhan Gider ve İl Başkanımız Naim Makas’a ada halkı adına teşekkürlerimizi iletiyorum” dedi.

About Author