Yeni Troya

yenitroya

YEŞİM KARADAĞ : “Nejat Önder Ülgür Gökhan’ın Söylemlerinin Altında Eziliyor”

YEŞİM KARADAĞ : “Nejat Önder Ülgür Gökhan’ın Söylemlerinin Altında Eziliyor”

 

24052016_3_0001

 

 

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ İl Binası’nda yaptığı basın açıklaması ile gündemi değerlendirdi.

 

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, parti binasında düzenlediği toplantıda CHP İl Başkanı Nejat Önder’in iddialarına sert sözlerle cevap verdi. Önder’in türlü siyasi ayak oyunlarıyla, koltuğa geldiğini ve bir sonraki dönemde koltukta kalır mıyım korkusuyla il başkanlığı yaptığını belirten Karadağ; Önder’in ne AK partinin bugüne kadar yaptığı siyaseti ne de partimizi anlaması mümkün değildir” dedi. CHP İl Başkanı Nejat Önder’in AK Parti Milletvekili Bülent Turan hakkındaki iddialarına da cevap veren Karadağ bunun sebebi olarak Önder’in siyaset üretememesi ve etkisiz bir il başkanı olarak Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın söylemlerinin altında ezilmesi olarak gösterdi. Önder’in bu tavrını anlayabildiklerini belirten Karadağ “vekilimiz Turan üzerinden söylemlerde bulunmak gündem olmanızı sağlıyor. Önder’de gündem olmak için bu yolu seçmiştir” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın basın açıklaması şu şekilde;

 

Öncelikle vefatını büyük bir teessürle öğrendiğimiz Kale Gurbu kurucu ve Onursal Başkanı Sayın Hacı İbrahim Bodura Allahtan Rahmet ailesine,sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

 

Bu Bir Bayrak Yarışıdır, Bu Bayrak Sayın Başbakanımız İle Birlikte, Milletimiz İçin Daha Üst Seviyelere Çıkacaktır

 

Hepinizin malumu üzere dün Ankara Arenada muhteşem bir demokrasi şöleni yaşandı. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, görevi Sayın Ahmet Davutoğlundan devraldı. Bakanlığı döneminde çok önemli başarılara imza atmış Sayın Başbakanımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak Sayın Başbakanımız ile birlikte, milletimiz için daha üst seviyelere çıkacaktır”

 

Bizim Bu Vatan Sevgimiz, Bayrak Sevgimiz Had Safhaya Ulaşmışken; Bazı Kesimler, Bölücü Terör Örgütü Bu Sevdamızı Engellemeye Hizmet Ediyor

 

“AK Partideki bayrak değişimi sadece millet yolunda yapılacak yeni hizmetlerin kapısını aralamak için bir araçtır. Büyük Türkiye yolculuğunda liderlerimizden teşkilatlarımıza, görev yaptığımız tüm arkadaşlarımıza kadar bütün herkes, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarını sürdürecektir. AK Partide sadece yöneticiler, milletvekilleri ve teşkilat mensupları değil, oy veren milletimiz de vatanı için büyük fedakarlıklar yapmıştır. AK Parti, halka hizmet, Hakka hizmet düsturuyla kurulmuş, geleneklerin, göreneklerin, örf ve adetlerin her zaman ön planda tutulduğu bir partidir. AK Parti vatanını, bayrağını ve milletini seven insanların bir olduğu bir partidir. Bizim bu vatan sevgimiz, bayrak sevgimiz had safhaya ulaşmışken; bazı kesimler, bölücü terör örgütü bu sevdamızı engellemeye hizmet ediyor. Ancak buna izin vermedik, vermeyeceğiz. Sadece bölücü terör örgütüyle değil; DAEŞ, PYD ve paralel devlet yapılanmasıyla aynı kararlılıkla mücadelemiz sürecek. Biz, AK Parti teşkilatları olarak, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğanın çizdiği yolda, bir önceki genel başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlunun dava aşkıyla ve şimdi de Binali Yıldırımın kutlu yürüyüşünde bizler de ona eşlik edeceğiz. Bizler AK Parti kadroları olarak, durmaksızın yolumuza devam edeceğiz. Dava ve millet aşkımızla, ülkemiz için ve milletimiz için ne gerekiyorsa, Genel Başkanımız ve Başbakanımızla birlikte yapmaya devam edeceğiz”

 

24052016_3_0002

 

Meclisteki Kravatlı Teröristlerle Aynı Safta Yer Alan CHP Genel Başkanın, Çanakkaledeki Temsilcisi, İl Başkanı Sayın Nejat Önder

 

Biz vatan millet, sevdasıyla durmaksızın yolumuza devam ederken, sorunların çözümüne yönelik çok büyük riskler alarak adımlar atarken kasetle iş başına gelmiş, şimdiler de ise meclisteki kravatlı teröristlerle aynı safta yer alan CHP Genel Başkanın, Çanakkaledeki temsilcisi, İl Başkanı Sayın Nejat Önder  şahsıma, vekilimiz Bülent Turana, Sayın Başbakanımıza ve liderimiz Sayın Recep Erdoğana karşı mesnetsiz, içi boş söylemlerde bulunmaktadır. Sayın Önder çözüm sürecinden, seçimlere ve son olarak kongremize kadar birçok konu da mesnetsiz iddialarda bulunmuştur.  Türlü siyasi ayak oyunlarıyla, koltuğa gelmiş ve bir sonraki dönemde koltukta kalır mıyım korkusuyla il başkanlığı yapan Önderin ne AK Partinin bugüne kadar yaptığı siyaseti ne de partimizi anlaması mümkün değildir. Çünkü Sayın Önderin vizyonu boş iddialardan  ibarettir, Türkiyeyi ilgilendiren milli meseleleri okuyamadığı için bu şekilde içi boş popülist söylemlerle, polemikler yaratmaya çalışarak adeta birilerine ben de buradayım, il başkanıyım diyerek puan toplamaya çalışmaktadır.

 

Yarın Koltuğumu Kaybeder Miyim Korkusuyla Yaşan CHP İl Başkanı Nejat Önderin Bu Bakış Açısıyla Ak Parti Anlaması Mümkün Değildir

 

Sayın Önder benim kısa süre içinde siyasetten emekliye ayrılacağımı iddia etmiştir. İşte bu söylem aslında CHPnin neden %25te kaldığının da açık göstergesidir. Şahsım bu partide üye olarak, yönetici olarak, milletvekili aday adayı, milletvekili adayı olarak şimdi ise il başkanı olarak çok çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bize bugün bu görev verilmiştir, derdimiz bu bayrağı bir adım daha ileriye taşımaya çalışmaktır, tek gündemimiz budur ve siyaseten emekli olmak bizim kitabımızda yoktur. Biz bu görevleri bir hizmet makamı olarak görür ve gereğini yaparız, koltukların, makamların hiç önemi yoktur. Yarın koltuğumu kaybeder miyim korkusuyla yaşan CHP İl Başkanı Nejat Önderin bu bakış açısıyla AK Parti anlaması mümkün değildir.

 

24052016_3_0003

 

Turan Üzerinden Söylemlerde Bulunmak Gündem Olmanızı Sağlıyor Size Prim Yaptırıyor, Önderde Gündem Olmak İçin Bu Yolu Seçmiştir

 

Grup Başkan Vekilimiz, Milletvekilimiz Bülent Turan hakkında da türlü karalamalarda bulunan Önder, siyaset üretmediğinden, etkisiz bir il başkanı olmasından ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhanın söylemlerinin altında ezilmesinden dolayı bu açıklamaları yapmaktadır. Aslında Önderi anlayabiliyoruz çünkü Turan üzerinden söylemlerde bulunmak gündem olmanızı sağlıyor size prim yaptırıyor. Önderde gündem olmak için bu yolu seçmiştir. Vekilimiz Bülent Turan ile Çanakkale adeta bir dönüşümü yaşamaktadır. Turanın kapısı siyasi parti ayırt etmeksizin herkese açıktır. CHPli Kepez, Gelibolu, Biga gibi birçok belediye başkanı Ankaraya gittiklerinde ilk gittikleri adres Turanın meclisteki makamıdır. Belediye başkanları her gidişlerinde belediyeleri için ek bir ödenek, hizmet alarak geri dönüyorlar ve söylemlerinde de Turana teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bunları görmeyen İl Başkanı ise içi boş söylemlerle, adeta çamur atarak kendisini ispat etmeye, gündem olmaya çalışmaktadır.

 

Biz Efendiliğimizi Hiçbir Zaman Bozmadık, Ama Bozmamızı İstiyorlar

 

Sayın Önder eline kim tutuşturmuşsa almış eline 2-3 adet resim show yapmak istemiş bugünkü basın toplantısında. Biz efendiliğimizi hiçbir zaman bozmadık. Ama bozmamızı istiyorlar sanıyorum. Elimizde terör örgütüne terör örgütü değildir diyen Genel Başkan söylemlerinden, terörist cenazesinde göz yaşı döken milletvekilinizden tutun,sınırımızda PYD Olsun diyen milletvekillerinize kadar istemediğiniz sayıda arşiv mevcut. HDPnin nevruz kutlamasında paçavra bayraklar altında ateşten atlayan belediye başkanınızdan tutun,HDP Barajı geçti diye Cumhuriyet Meydanının tam ortasında pilav dağıtan kutlama yapan arşiv görüntüleri mevcut.

 

Fitne ve Nifak Stratejileriyle Partimize Zarar Vereceklerini Düşünenlerin Başarılı Olamayacaklarını Net Bir Şekilde İfade Ediyoruz

 

Biz kendi içinde türlü entrikalar yaşayan ve bunları perdelemek için teşkilatımıza adeta saldıran bu söylemleri dikkate almıyor ve fitne ve nifak stratejileriyle partimize zarar vereceklerini düşünenlerin başarılı olamayacaklarını net bir şekilde ifade ediyoruz. Bizim gündemimiz CHP İl Başkanı Nejat Önderden ve bu zihniyetten çok farklıdır. Bizim gündemimizde hizmet var insanımız var bunun için durmadan ekip olarak çalışıyoruz, elimizden geleni yapıyoruz.

 

 Katıldığınız İçin Hepinize teşekkür ediyorum…

 

About Author