Yeni Troya

yenitroya

Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

17072016_1_0002

 

Gider ; “Bu memleketi biz hiç kimseye teslim etmeyiz”

 

İstanbul ve Ankara‘da gerçekleştirilen kalkışmanın ardından tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale‘de de vatandaşların meydanlarda bekleyişini sürdürdü.

 

Çanakkale İskele meydanında dün akşam saatlerinde toplanan vatandaşlar, düzenlenen çeşitli etkinliklerle demokrasi nöbeti tuttu. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, gece yarısı meydana gelerek burada bekleyen vatandaşlara destek verdi.

Vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Gider, “15 Temmuz’da, mensubu olmaktan onur duyduğum, gurur duyduğum Türk milletine çok büyük bir sabotaj gerçekleşti. Bunun adına ne darbe denir, ne terör denir. Bunun adına dense dense, kalleşçe bir pusu ve sabotaj denir. Bunun adı darbe olsa, ordu birimlerinin top yekün bir hareketi olması lazım. Bunun adına ihtilal desen, bir halk hareketi olması lazım. Ama burada ne ordu var, ne millet var. Burada üç buçuk çapulcu var. Bu çapulcuların özelliği, bizim devlet olarak, millet olarak beslediğimiz, büyüttüğümüz, okuttuğumuz, tabiri caizse adam etmeye uğraştığımız adamlar. Ama bilmedikleri bir şey var. Bu memleket 2 bin yıllık bir devlet kültürüne sahip. Bu millet, tarihinde devletsiz kalmamış bir millet. Bu millet, Çanakkale’de 7 düvelle savaşmış bir millet. Herkese karşı savaşmış ve kazanmış olan bir millet. Size bırakır mı bu memleketi? Bunlar o kadar vicdansız ki; TBMM bir savaş meclisidir. Bu yüzden hiç kapanmaz, hep açıktır. Bu savaş görmüş meclis bu güne kadar hiç bombalanmadı. Ne darbede, ne savaşta. Ama bu alçaklar, bu adiler, devletin onlara teslim ettiği uçakla geldi bu milletin meclisini bombaladı.

 

“Bu Memeleketi Biz Hiç Kimseye Teslim Etmeyiz”

 

Bu memleketi biz hiç kimseye teslim etmeyiz. Dün de etmedik, bugünde etmeyiz, yarın da etmeyiz. Bunların derdi teslim almak mı bilmiyorum. Bunların derdi zulmetmek. Bunlar bu devlete, bu millete ne ara düşman oldu? İnşallah, bu devlet, bu millet, siz arkamızda olduktan sonra bizler, onları da alt ederiz, onların bin katını da alt ederiz. Yeter ki siz bu nöbeti bırakmayın. Yeter ki siz, bize sahip çıkın, demokrasimize, milletimize sahip çıkın” dedi

About Author