Yeni Troya

yenitroya

ÇANAKKALE’DE “MESLEKİ EĞİTİM VE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” PROTOKOLÜ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan “Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolü” kapsamında Çanakkale’de çalışmalara başlanıldı.

18.08.2016 tarihindeTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu tarafından imzalanan Mesleki eğitim ve istihdam seferberliği çerçevesinde Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver, Borsa temsilcisi Burcu Genç, Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Müdür Yrd. Mustafa Höke ve İŞKUR temsilcisi Aysel Eskici katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında düzenlenen mesleki eğitim ve istihdam seferberliği protokolü çerçevesinde bir çalışma grubu oluşturuldu.   Protokol kapsamında oluşturulan çalışma grubunda alınan kararlar doğrultusunda Çanakkale Ticaret Borsasının yapmış olduğu faaliyetlere İŞKUR tarafından katılım sağlanılması, Çanakkale Ticaret Borsasına üye işyerlerinin eleman bulmada güçlük çektiği mesleklerin belirlenmesi ve eğitim planına alınması, tarım ve tarıma dayalı sanayi sektöründeki kursların başlatılması için gerekli girişimlerin yapılması, Borsa bünyesinde veya diğer kuruluşlarla mesleki eğitim kurslarının düzenlenmesi ve Çanakkale Ticaret Borsasına üye işyerlerinden gelen mesleki eğitim ve işbaşı eğitim programları taleplerinin İŞKUR’a yönlendirilmesine karar verildi.

Türkiye ekonomisinin yeni yol haritası kapsamında imzalanan Mesleki Eğitim ve istihdam seferberliği protokolü gereğince Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce iş dünyasının nitelikli eleman ihtiyacı ile çalışanların mesleki eğitimleri ve mesleki yeterlilik belgesi taleplerinin karşılanması konularında işbirliği konularında çalışmalar yapılacak.

21102016_3_0001

 

 

About Author