Yeni Troya

yenitroya

ÇOMÜ REKTÖRÜ ERENOĞLU’NDAN BAŞKAN DENİZ’E ZİYARET

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. R.Cüneyt Erenoğlu Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz’i ziyaret etti.

ÇOMÜ Kariyer Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hafize Seçkin ve Rektörlük Özel Kalem Müdürlüğünden Mine Esirgemez’inde yer aldığı ziyarette Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver hazır bulundu.

ÇOMÜ ile Çanakkale Ticaret Borsası arasında gerçekleştirilebilecek projelerin görüşülerek, üniversite-borsa iş birliği kapsamında uyumlu bir şekilde çalışmanın Çanakkale’ye büyük katkı sağlayacağı vurgusu yapıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R.Cüneyt Erenoğlu, Borsa’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. İş dünyasının saha deneyimi ve üniversitenin akademik birikiminin birleştirildiğinde kent için yararlı çalışmalar yapılabileceğini kaydeden Erenoğlu, Borsa ile her türlü alanda işbirliği yapmak istediklerini belirtti. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi destekleriyle Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi paydaşlığında, 27-28 Aralık 2023 tarihlerinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Edirne’de düzenlenecek Trakya Kariyer Fuarı’na Çanakkale Ticaret Borsası üyesi firmaları davet etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin kentle bütünleşen bir üniversite haline geldiğini belirten Başkan Abdullah Deniz, bu konudaki çabaları nedeniyle Rektör Erenoğlu’na teşekkürlerini iletti. Başkan Deniz “Biz Üniversite ve Borsa arasındaki iş birliğinin şehrimize ve ülkemize çok ciddi katkılar sağlayacağının bilincindeyiz. Bu çerçevede şehrimizin kalkınması için üniversitemizin tecrübesinden daha fazla yararlanmaya çalışacağız.Borsamızla işbirliğini gerektiren çalışmalarda Üniversitemizle birlikte olmaktan her zaman mutluluk duyacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.

Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğrafın ardından sona erdi.

About Author