Yeni Troya

yenitroya

MEHMET AKYÜN, “18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ KUTLAMA MESAJI

MEHMET AKYÜN, “18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ KUTLAMA MESAJI

 

18032016_11_0001

 

Ezine Spor Başkanı Mehmet Akyün, “ 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 101. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Mehmet Akyün mesajında şunları ifade etti.

 

“ Bugün, ülkemizin ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale destanın 100. yılında vatan topraklarını düşmana teslim etmeyen aziz kahramanlarımızın hatırası önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.

 

Farklı farklı etnik milliyetlerden oluşan milyonlara ulus olma bilincinin aşılandığı, Anadolu halkının topuyla, tüfeğiyle,  kanıyla canıyla verdiği bu büyük mücadele Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve çok güçlü bir lider olarak çıkışı açısından da ayrı bir öneme sahiptir.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu sürecinde bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi aynı zamanda Birinci Dünya Savaşı’nın seyrini değiştirerek tarihe  “Çanakkale Geçilmez” sözü ile yazılmış bir destandır.

 

Bu destanın ardından, Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesini başlatan ve bağımsız bir devlet kurmayı başarmış olan halkımız tüm dünyanın ezilen, mazlum ve mağdur halklarına örnek olmuştur. 

 

Bugün bir kez daha, tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferinde Anadolu halkının verdiği onurlu mücadeleyi saygı ile hatırlıyor; 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Gününde, vatan topraklarımızın kurtarılmasında canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum. ”

 

 

About Author