Yeni Troya

yenitroya

ŞAHİN’DEN HASTALARA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Ayvacık Belediye Başkanı M. Ünal Şahin, yeni binasında hizmet vermeye başlayan Devlet Hastanesindeki hastaları ziyaret etti.

Ayvacık Belediye Başkanı Şahin, arsası Ayvacık Belediyesi tarafından tahsis edilen 4 bin metre kare üzerine kurulan otuz yataklı Ayvacık Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak, burada tedavi olan hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Şahin, hastanenin kapatılarak sağlık ocağına dönüştürülmüş olmasının ilçenin adeta kanayan yarası haline geldiğini belirterek, ilçedeki hasta vatandaşların muayene ve tedavi olabilmek için en yakında bulunan Ezine, Çanakkale veya Edremit ilçelerine gitmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Başkan Şahin artık vatandaşımıza ilçemizde yeni açılan devlet hastanesinde üç uzman, dört pratisyen, iki diş hekimi, yardımcı sağlık personeli, yaklaşık yüz hizmetlinin hizmet verdiği bir kurum yarattıklarını söyledi. Şahin ‘’ Artık vatandaşlarımız başka il ve ilçelere tedavi için arayış içine gitmeyecekler. Hastalara hizmeti devlet olarak ayaklarına getirdik.’’ dedi.

Başkan Şahin ‘’ Acil şifalar diliyorum’’

Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin Ayvacık Devlet Hastanesinde hasta ziyaretinde bulunarak tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileklerini sundu. Başkan Şahin ‘’Hasta ve yaşlı ziyaretleri bizin geleneklerimizde, kültürümüzde bulunan güzel örneklerden biridir.’’ dedi. Yatarak tedavi gören hastalarla ve hasta yakınlarıyla tek tek ilgilenen ve bir taleplerinin olup olmadığını soran Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, devletin tüm kurumlarıyla vatandaşının yanında olduğunu belirterek, hastanelerde verilen sağlık hizmetlerinin geçmiş dönemlere göre kıyaslanamayacak kadar kaliteli ve insan odaklı olduğunu vurguladı.

Hasta ziyareti sırasında hastalarla kısa süreli sohbet eden Başkan Mehmet Ünal Şahin, insanın en büyük hazinesinin sağlık olduğuna dikkat çekerek, “İnsanlarımız zaman zaman sağlıklarıyla ilgili sorunlar yaşıyorlar. Ancak hayatın akışı içinde sağlıklı olmak, hastalanmak da insana mahsus bir durumdur. Önemli olan hasta olan vatandaşlarımızın az zararla ve en kısa sürede sağlıklarına kavuşmasıdır” dedi.

Şahin ‘’Yeni kurulan bu hastanemizde ufak tefek aksamalar olabilir ama, verilen sağlık hizmetleri genelde kaliteli. Bakıyorum vatandaşlarımızın yüzünde mutluluk ifadeleri var. Buda beni son derece memnun ediyor. Biz doğru yoldayız. Bu vesileyle hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Hekimlerimizi ve hastane personelini de başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

18102016_3_0002

18102016_3_0003

18102016_3_0004

18102016_3_0005

18102016_3_0006

18102016_3_0007

 

 

 

 

 

About Author