Yeni Troya

yenitroya

TBB VE BARO BAŞKANLARINDAN CUMHURBAŞKANINA ZİYARET

TBB VE BARO BAŞKANLARINDAN CUMHURBAŞKANINA ZİYARET

 

 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Yönetim Kurulu üyeleri ve Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın da aralarında olduğu Baro Başkanları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etti.

 

Ziyaret hakkında açıklamada bulunan Şarlan, hain darbe girişimini kınamak ve dayanışma kararlığını göstermek için  Anıtkabir’e giderek büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ardında da Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiklerini belirtti.

 

Şarlan, ziyarette Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a hukuk camiası adına geçmiş olsun dilekleriyle birlikte “Milli egemenliğe yapılan saldırıyı bir kez daha kınadıklarını, hukuk devleti prensiplerini gözeterek Milli birlik ve beraberlik için dayanışmayı vurgulayarak darbeyi engellemek için canını ortaya koyan şehitlerimize  rahmet ve milletimize başsağlığı ve sabır, yaralananlara da acil şifalar dileklerini” ilettiklerini ifade etti.

Şarlan açıklamasını  devamında; “Türkiye Barolar Birliği Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri ve Baro Başkanları olarak önce Anıtkabir’e giderek büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Cumhuriyete, Demokrasiye ve ilkelerine bağlı olduğumuzu, darbe girişimine karşı Kuva-yi Milliye ruhuyla direnme sözü verdik. Ardından Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettik. Ziyaretlerimiz hukuk camiası adına anlamlı ziyaretlerdir. Birlik ve beraberliğin en yüksek olması gereken dönemleri yaşıyoruz. Bağımsız ve tarafsız bir yargıyla gerçek hukuk devleti hedefine ulaşmamız en büyük isteğimizdir” dedi.

 

19082016_1_0002

 

19082016_1_0003

 

19082016_1_0004

 

19082016_1_0005

About Author