Yeni Troya

yenitroya

Çanakkale Şehidini Göz Yaşlarıyla Uğurladı

Çanakkale Şehidini Göz Yaşlarıyla Uğurladı

 

İstanbul’da bir yük gemisiyle çarpışarak alabora olan Sahil Güvenlik botunda şehit düşen Astsubay Üstçavuş Yavuz Gökhan Şahin, Çanakkale’de toprağa verildi.

İstanbul’da bir yük gemisiyle çarpışarak alabora olan Sahil Güvenlik botunda şehit düşen Astsubay Üstçavuş Yavuz Gökhan Şahin, Çanakkale’de toprağa verildi. Şehit Astsubayın dün ise GATA’da oğlu dünyaya geldi. Şehit Astsubayın oğluna vasiyeti üzerine ‘Aziz’ ve kendi adı olan ‘Gökhan’ verildi.

Ukrayna’ya gitmek üzere önceki gün İstanbul Boğazı’ndan geçen bir kuru yük gemisi ile çarpışarak alabora olan Sahil Güvenlik botunda şehit düşen ikinci komutan Astsubay Üstçavuş Yavuz Gökhan Şahin memleketi Çanakkale’de toprağa verildi.

Çanakkale’ye getirilen şehidin naaşı, öğle saatinde askeri hastaneden alınarak Şehitler Cami’ye getirildi. Buradaki cenazeye Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Gelibolu 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, askeri ve mülki yetkililer, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Şehidin kardeşi, uzun süre abisinin tabutu başında gözyaşı dökerken, baba Muharrem ve anne Fatma Şahin’i yakınları teselli etti. Anne Şahin, bir ara oturduğu tekerlekli sandalyeden kalkarak oğlunun tabutuna sarılıp gözyaşı döktü.

Şehidin Haydarpaşa Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) dün düzenlenen cenaze merasimine katılan eşi Ebru Şahin ise aynı hastanede saat 15.30’da sezaryenle doğum yaptı. Şehidin oğlu, babası toprağa verilmeden dünyaya geldi. Torununun ve gelininin sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Şehit Astsubayın babası Muharrem Şahin, “Torunumuz da dünyaya geldi acının yanında. Allah birini aldı, birini verdi. Takdiri ilahiye inanıyoruz. Her şey Allah’tan gelir. Dün 3.30’da, sezaryenle GATA Askeri hastanede dünyaya geldi. Hepsine de teşekkürlerimizi iletirim. Gelinimiz iyi. Yoğun bakımda kaldı çıktı. Allah bir oğlumuzu aldı, bir oğlumuzu verdi” dedi.

Torunun isminin sorulması üzerine göz yaşlarını tutamayan Muharrem Şahin, “Yavuz Gökhan’dı babasının ismi. Babası ‘Aziz’ ismini kendi istemişti. Eşi ‘Utku’yı istiyor. Babasının da ismi yaşasın diye kendisine teklif ettik ama kararı kendisine bıraktık. Annenin hakkı daha büyük. Babaanne – dededen ziyade anne hakkı daha büyük diye düşündük. ve kendisi ‘Aziz Gökhan’ olsun diyor. İnşallah oğlumuzun ismi torunumuzda yaşar” diye konuştu.

Şehit Yavuz Gökhan Şahin’in cenazesi, cenaze namazı sonrası Hastanebayırı şahitliğinde toprağa verildi.

 

19082016_2_0003

 

19082016_2_0002

 

19082016_2_0004

 

19082016_2_0006

 

19082016_2_0007

 

19082016_2_0005

About Author