Yeni Troya

yenitroya

Turan ve Gider, Hamidiye Tabyaları’nı İnceledi

Turan ve Gider, Hamidiye Tabyaları’nı İnceledi

 

 

26032016_1_0001

 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Milletvekili Ayhan Gider, tarihi Hamidiye Tabyaları’nda devam eden çalışmaları inceledi.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Milletvekili Ayhan Gider, İl Başkanı Yeşim Karadağ ve parti teşkilatı ile birlikte Çanakkale Deniz Savaşları sırasında boğaz savunmasında kullanılan Barbaros Mahallesi’ndeki Anadolu Hamidiye Tabyası’nda restorasyon çalışmalarını gezerek incelemelerde bulundular.

 

Çalışmalar hakkında bilgi alan Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan ve beraberindekilerden Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider” Tarihi öneminin yanında bu günde Çanakkale’mizin girişim sahasında gelen misafirlerimize Çanakkale’yi daha iyi anlatma adına çok önemli bir işleve sahip unun için kültür bakanlığımız tarafından ödenek ayrıldı projesi hazırlatıldı inşallah en kısa zamanda Çanakkale’ye ve Türkiye’ye kazandırılacak çünkü Çanakkale’ye ne yapılıyorsa tüm Türkiye halkı, Türk milleti için yapılıyor hayırlı uğurlu olsun”dedi. 

 

 AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan” Çanakkale’mizin her köşesindeki tarihi mekanları ayağa kaldırmak istiyoruz çünkü bunların hem marka değerine katkısı var hem toplumumuzun gezmesine öğrenmesine katkısı var. Hamidiye tabyalarının da inşaat alanını yerinde gezmeyi ihtiyaç olarak gördük vekilimiz ve il başkanımız ile beraber kontrol ettik inşaatın hızla devam ettiğini keyifle gördük olduğumuz zemin özellikle bizim için çok farklı bir değer olacak Çanakkale’de turistik imkanlar, konserler, konferanslar olacağı mekanlarda olacak hem tarih hem turizm beraber burada verilebilecek Hamidiye tabyaları zaten tarihi anlamı karşılığı bam başka bir değer fakat bunun yanında tarihin yanında ekstra olarak turizmde gelişecek inşallah bu alanlarda hayırlı olsun”dedi.              

About Author